دانشنامه بواسير

درمان خونريزي مقعد

اگر خون در مدفوع قرمز روشن است و قبلاً بواسير داشته‌اند، راه‌هاي مختلفي براي كنترل آن داريد. ولي حتي اگر اين خونريزي به‌سادگي بند آيد، حتماً آن را به پزشك بگوئيد تا او علت را مشخص كند. از كاغذ توالت خوب استفاده كنيد. توصيه مي‌شود از كاغذ توالت نرم دو لايه استفاده كنيد، حتي اگر ناچار شويد با خود به محل كار ببريد. بعضي بيماران از انواع زبر ارزان كاغذ توالت استفاده كرده و آن را تا حد خون انداختن به‌خود مي‌مالند. هميشه با كاغذ نرم خود را خشك كنيد و آن را نماليد.

ناخن‌ها را كوتاه كنيد. ناخن‌هاي دراز آرايش يافته شايد مد روز باشند، ولي مي‌توانند خطرناك هم باشند. يك بار خانمي را كه دچار خونريزي شديد مقعد شده بود به بخش اورژانس آوردند. معلوم شد كه هنگام پاك كردن خود بعد از اجابت مزاج، به‌طور اتفاقي با ناخن‌ بلند يك رگ بواسيري را پاره كرده بود.

مقعد را چرب كنيد. گذاشتن كمي مواد چرب كننده در مقعد پيش از قضاي حاجت به دفع راحت خون در مدفوع كمك مي‌كند. به آنچه مي‌خوريد توجه كنيد. غذاي خود را به‌دقت بجويد و بدانيد آنچه را كه مي‌خوريد بايد خارج شود، حتي اگر نتوانيد آن را هضم كنيد .كمتر اتفاق مي‌افتد، ولي اگر قطعه‌اي استخوان كوچك خورده شود، ممكن است هنگام عبور از مقعد باعث بريدگي، پارگي و خونريزي گردد.

هميشه آب بخوريد. روزانه شش تا هشت ليوان آب بخوريد. آب باعث نرم‌شدن مدفوع و خروج آسان آن با حداقل زور زدن مي‌شود. هرچه بيشتر زور بزنيد، امكان خونريزي از مقعد بيشتر مي‌شود. غذاهاي فيبردار بخوريد. غذاهاي فيبردار مثل ميوه‌ها، سبزيجات، حبوبات، و غلات باعث افزايش حجم خون درمدفوع شده و مثل آب، زور زدن براي دفع آن كم مي‌كند و در نتيجه، فشار بر روي رگ‌هاي خوني كم شده و از خونريزي جلوگيري مي‌شود


برچسب: خون در مدفوع،،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ آبان ۱۳۹۵ساعت: ۱۱:۲۴:۳۳ توسط:فريال سرخاني موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
طراحی سایت
طراحی سایت با برنامه نویسی اختصاصی
www.webcando.ir

تابلو سازی
خدمات تابلو سازی پرکاس
perkasco.com

درمان بواسیر
درمان بواسیر با آخرین متد
clinicdarman.com/بواسیر-هموروئید/درمان-بواسیر/

شبیه ساز پرواز
خرید تجهیزات پرواز و شبیه سازی
www.irfly.ir

درمان هموروئيد با لیزر
درمان بواسیر با لیزر و هموروئید
clinicdarman.com/بواسیر-و-هموروئید/جراحی-هموروئید/

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی و منزل چید فرم
www.chidform.com/

نمای چوب
ترمووود و چوب نمای شرکت بریج
www.bridgeco.ir/

شقاق چیست
همه چیز درباره شقاق
www.darmancolorectal.com/fissure

فیشر
همه چیز درباره فیشر
www.darmancolorectal.com/fissure


طراحی سایت فروشگاهی
طراحی سایت فروشگاه اینترنتی
www.webcando.ir/web-design/marketing-site-design.html